אודות עמותת נשים בתמונה

עמותת נשים בתמונה נוסדה בשנת 2004 על ידי ענת שפרלינג ונעמה פריזנט אורפז במטרה לעודד, לקדם ולתת במה לנשים יוצרות בטלוויזיה ובקולנוע בישראל. 
פרויקט הדגל של העמותה, היה הפסטיבל הבינלאומי לסרטי נשים ברחובות, אשר שימש במה ייחודית וראשונה מסוגה בישראל, לקולן ולמבטן של יוצרות, למאבק על הגדלת התקציבים ליוצרות קולנוע בישראל, ולשינוי הייצוג של נשים בתעשיית הקולנוע הישראלית. 
הפסטיבל פעל 10 שנים בעיר רחובות ומחוצה לה, בתל אביב, כרמיאל, ראשון לציון, נתניה, אופקים, ערד, וערים נוספות, ובמסגרתו התקיימו פרויקטים שונים לעידוד וקידום קולנועניות ישראליות ויצירה ישראלית עם הקהל הרחב.  
העמותה סייעה בהקמת "פורום הקולנועניות ויוצרות הטלוויזיה בישראל" אשר החל לפעול
ב 2012.  הפורום הינו ארגון חברתי אקטיביסטי, אשר פועל לקידום, עידוד ותמיכה בקולנועניות ויוצרות ממגוון מיקומים חברתיים וקבוצות אוכלוסייה מגוונות בישראל, על מנת לצמצם את אי השוויון המגדרי על המסך ומאחוריו, ולהרחיב את השיח התרבותי בישראל. 
אחד הפרויקטים שהובילו לשינוי הייצוג של נשים בתעשיית הקולנוע הישראלי היה פרויקט מענק הפיתוח שהחל בשנת 2008.  פרויקט מענק הפיתוח נועד לתת מענה ליוצרות פעם בשנה העמותה חילקה מענק פיתוח בסך 50 אלף שקלים ליוצרות לשם פיתוח של תסריטים מקוריים. בין הזוכות לירון בן שלוש עם הסרט "את לי לילה", יעל קיים ״ההר״, אפרת כורם ״בן זקן״ ועוד. 
כמו כן "קולנוע סלון" שהביא את סרטי הפסטיבל לשכונות שונות ברחבי העיר,ואיפשר שיח בלתי אמצעי בין יוצרות קולנוע לקהל הרחב. 
כיום, את עמותת נשים בתמונה מנהלות היוצרות שירה מישר וליהי סבג, ופרויקט הדגל של העמותה הוא ״הפסטיבל הבינלאומי לסרטי נשים בירושלים״.
אין ספק, עמותת נשים בתמונה השיגה הישגים רבים במהלך שנות פעילותה, השפיעה עמוקות על התנהלות הגופים הציבוריים והפרטיים הפעילים בשדה הקולנוע הישראלי ביחס לנשים, והביאה לשינוי האקלים התרבותי-קולנועי בישראל.